Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program "Zanocuj w lesie"

 

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Łobez

Serdecznie zapraszamy do pobytu w Nadleśnictwie Łobez. W celu urozmaicenia i uatrakcyjnienia Waszego pobytu, udostępniliśmy do Waszej dyspozycji zróżnicowane obszary leśne  - ich szczegółową lokalizację znajdziesz na poniższej mapie.

 

mapa udostępnionych obszarów

 

Ankieta "Zanocuj w lesie" 

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji Mbdl link-android lub link-iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. regulaminem korzystania z obszaru – dostępny w załączniku na dole strony.

2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą - miejsca przeznaczone na ognisko zaznaczono na mapie

3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu https://lobez.szczecin.lasy.gov.pl/zasady-zachowania-sie-w-lesie

5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

Terminy i lokalizacja prac z zakresu gospodarki leśnej:

6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków

a. „Oddział 174 i oddział 182 w leśnictwie Strzmiele”zostaje czasowo zamknięty do końca września 2021 r. 

 

7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Terminy polowań zbiorowych:

W celu sprawdzenia terminu polowania zbiorowego prosimy o kontakt z właściwym urzędem miasta lub gminy:

Gmina Łobez

Gmina Węgorzyno

Gmina Radowo Małe

Gmina Resko

Gmina Ińsko

Gmina Drawsko  Pomorskie

 

8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza link do formularza oraz przesłanie go na adres hubert.nadolny@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Pan Hubert Nadolny tel: 668-837-310 e-mail: hubert.nadolny@szczecin.lasy.gov.pl

 Nadleśnictwo Łobez przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.