Wydawca treści Wydawca treści

"DEFENDER-Europe 20" w Nadleśnictwie Łobez

Ćwiczenia "DEFENDER-Europe 20" mają być największymi od ponad 30 lat ćwiczeniami wojskowym w Europie z udziałem sił zbrojnych USA oraz innych państw członkowskich NATO.

 

08.05.2020.

Uwaga ze względu na sytuację związaną z pandemią na Świecie, zdecydowano się na ograniczenie rozmiaru i zakresu trwających obecnie ćwiczeń wojskowych DEFENDER-Europe 20. W związku z powyższym ćwiczenie nie odbywają się na terenie administrowanym przez PGL LP Nadleśnictwo Łobez.

 

Ćwiczenia "DEFENDER-Europe 20" mają być największymi od ponad 30 lat ćwiczeniami wojskowym w Europie z udziałem sił zbrojnych USA oraz innych państw członkowskich NATO.

Udział w nich weźmie blisko 37 tysięcy żołnierzy, z czego aż 20 tysięcy Amerykanów zostanie przetransportowanych z USA do Europy wraz z 20 tysiącami jednostek sprzętu wojskowego. Przygotowania do tej operacji już się rozpoczęły, a planowane, główne przemieszczenie wojsk jest zaplanowane na luty 2020 roku, tak aby dotarły na główną część ćwiczeń planowaną na okres kwiecień-maj 2020 roku.

W związku z ww. ćwiczeniami, w okresie kwiecień – czerwiec 2020 roku część wojsk będzie stacjonować lub przemieszczać się przez tereny administrowane przez Nadleśnictwo Łobez – teren Leśnictwa Ińsko i Leśnictwa Ginawa, co skutkować będzie ograniczonym wstępem do lasu i innymi utrudnieniami.

O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Więcej na:

http://cswldrawsko.wp.mil.pl/pl/index.html

https://www.eur.army.mil/DefenderEurope/


II przetarg pisemny nieograniczony ofertowyna sprzedażsamochodu Suzuki Grand Vitara

1.Opis przedmiotu sprzedaży

Marka, model, typ:Suzuki Grand Vitara 2.0

Rodzaj:samochód osobowy terenowy

Rok produkcji:2007

Pojemność skokowa silnika:1995 cm3

Przebieg: 219791 km

Rodzaj paliwa:Benzyna bezołowiowa

Napęd:4x4

Skrzynia biegów:Manualna, 5-cio biegowa

Cena wywoławcza wynosi 12 000,00złotych(słownie:dwanaścietysięcyzłotych)i jest ceną brutto

więcej na tej stronie


Posadź swoje drzewo relacja z wydarzenia

24 kwietnia w ramach akcji "Posadź swoje drzewo" rozdaliśmy sadzonki 100 drzewek. Obejrzyj foto relację.


24 kwietnia rozdamy sadzonki

Posadź swoje drzewo! #sadziMY

W Nadleśnictwie Łobez mamy do rozdania sadzonki, w ilości 100 szt. , gatunek So, Bk, Db.s . Odbiór możliwy jest 24 kwietnia br. pod siedzibą nadleśnictwa (ul. Bema 15, Łobez) w godz. 10-14 (lub do wyczerpania zapasów) – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym nr tel. 91 397 40 64.
 
więcej poniżej:
 
Zapraszamy!

Duże zagrożenie pożarowe w lasach!

Lasy Polski w okresie zagrożenia pożarowego (od 13 marca do 31 października) są monitorowane pod kątem możliwości zaistnienia pożaru w danym dniu. Codziennie o godzinie 9:00 i 13:00 dokonuje się pomiaru wilgotności ściółki leśnej i wilgotności względnej powietrza.

Na podstawie między innymi tych danych ustala się stopień zagrożenia pożarowego. Pomiary wykonuje się w 60 strefach prognostycznych.

Zestawienie zagrożenia pożarowego dla Nadleśnictwa Łobez od 14 do 20 kwietnia 2020 roku.

Na podstawie między innymi tych danych ustala się stopień zagrożenia pożarowego. Pomiary wykonuje się w 60 strefach prognostycznych.

Zestawienie zagrożenia pożarowego dla Nadleśnictwa Łobez od 14 do 20 kwietnia 2020 roku.

Zmiany spowodowane epidemią koronawirusa.

Szanowni Państwo,

nawiązując do wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Nadleśnictwo Łobez informuje, że w biurze Nadleśnictwa (Bema 15, Łobez) wprowadzony został tryb pracy zdalnej.

W   trosce   o   Państwa   zdrowie   i   naszych   pracowników   prosimy,   w  miarę  możliwości, o załatwianie spraw przy pomocy poczty elektronicznej lub telefonicznie (sekretariat 091 397 40 64 ,091 397 40 63). Sprawy pilne - wymagające obecności w biurze będą załatwiane tylko po uprzednim, telefonicznym ustaleniu terminu wizyty.

Powyższe obowiązuje od 16.03.2020r. do odwołania.

Dziękujemy za zrozumienie.


Sprzedaż choinek 2019

Nadleśnictwo Łobez informuje, że dniach 16-23.12.2019 prowadzona będzie sprzedaż choinek.

Punkt sprzedaży będzie znajdował się przy biurowcu Nadleśnictwa Łobez (Bema 15, Łobez).

Obowiązujące ceny przedstawiamy poniżej:


Pożegnanie emerytów

11.12.2019 odbyło się pożegnanie dwóch bardzo zasłużonych pracowników Nadleśnictwa Łobez.

Pan Zbigniew Jurczyk zatrudniony w Nadleśnictwie Łobez od 10.11.1975r pracował na stanowisku kierowca magazynier.

Pan Andrzej Czesnowski zatrudniony w Nadleśnictwie Mirosławiec od 01.09.1967 do 26.06.1969r. Następnie pracował w Nadleśnictwie Świdwin do 31.01.1981. Od 01.02.1981r zatrudniony w Nadleśnictwie Łobez na stanowisku specjalisty służby leśnej. 

Obaj Panowie cieszyli się nienaganną opinią w pracy i solidnie wywiązywali się ze swoich obowiązków. Zawsze koleżeńscy i towarzyscy wpływali na dobrą atmosferę w pracy. Dlatego trudno Nam z Wami się rozstać i nie robimy tego, po prostu trochę rzadziej będziemy się widywać.

 

Dziękujemy za wszystkie lata pracy z Wami!

Za Waszą pracowitość, wytrwałość, cierpliwość,

wkład w funkcjonowanie naszej firmy i zaangażowanie.

Każdego dnia będziemy miło Was wspominać.

 

pracownicy Nadleśnictwa Łobez

 


Projekt ekologiczny PTASIA STOŁÓWKA

Stowarzyszenie Miłośników Kolei Wąskotorowych SEMAFOR w Ińsku realizuje projekt ekologiczny PTASIA STOŁÓWKA. Celem naszego projektu jest m.in. zaszczepienie właściwych postaw ekologicznych dzieci i dorosłych do życia w zgodzie z otaczającą nas przyrodą i dokonanie nasadzeń drzew i krzewów przyjaznym ptakom.

 

 

16 września 2019 r. leśniczy Leśnictwa Ińsko pan Krzysztof Gawlik przeprowadził szkolenie dla
37 dorosłych uczestników projektu. Podczas swojej prezentacji omówił zasady dokarmiania ptactwa
w okresie zimowym, dobór gatunków drzew i krzewów owocodajnych, form ich nasadzenia
i prowadzenia. Nadzorował również przygotowanie gleby do nasadzeń.

Natomiast w piątek 4 października 2019 r. grupa 50 osób, w tym 43 uczniów Zespołu Szkół w Ińsku udała się na spacer ścieżką edukacyjno-dydaktyczną na obszarze Ińskiego Parku Krajobrazowego. Naszym przewodnikiem był również leśniczy pan Krzysztof Gawlik, który wykorzystując tablice edukacyjne, w ciekawy sposób opowiedział nam o ekologii i funkcjonowaniu lasu, florze i faunie, zrównoważonej gospodarce leśnej i formach ochrony przyrody: Iński Park Krajobrazowy oraz rezerwaty - Wyspa Sołtyski i Kamienna Buczyna.

Podsumowaniem spotkania był konkurs przeprowadzony przez Pana Krzysztofa z poznanych wiadomości zakończony wręczeniem nagród i wspólnym ogniskiem.

Materiały promocyjne ufundowało Nadleśnictwo Łobez a nagrody i poczęstunek przy ognisku -  Stowarzyszenie SEMAFOR.

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.


Konkurs "Największy prawdziwek" rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na największego "prawdziwka" został rostrzygnięty. Podczas tegorocznej edycji Nadleśnictwo przyjeło rekordową liczbę zgłoszeń. Aż 29 osób zgłosiło swoje okazałe trofea. Najmniejszy zgłoszony prawdziwek ważył 300 gram, najcięższy zwycięzca 1332 gram. Nadleśnictwo Łobez dziekuję Wszystkim za udział w konkursie i wkrótce skontaktuje się z uczestnikami w celu wręczenia pamiątkowych nagród. Poniżej publikujemy zdjecia 3 najcięższych "prawdziwków"

Jedno dziecko - jedno drzewo w Węgorzynie

25.10.2019 w Węgorzynie odbyła się akcja sadzenia drzewek w ramach akcji "jedno dziecko jedno drzewo".

 

 Rodzice, którym w tym roku urodziło się dziecko, mogli upamiętnić to ważne w ich życiu wydarzenie poprzez zasadzenie drzewa. Wraz z maluszkami na  przedszkolnym podwórko rodzice posadzili 3 sztuki magnoli. Każde drzewko opatrzone zostało tabliczką z imieniem i datą urodzenia dziecka. Na zakończenie,  rodzice i ich pociechy otrzymali pamiątkowy certyfikat i przytulankę. Gratulacje składała również Pani Burmistrz Węgorzyna.

Jedno dziecko - jedno drzewo w gminie Łobez

12.10.2019 w Łobzie odbyła się akcja sadzenia drzewek w ramach akcji "jedno dziecko jedno drzewo".

 Rodzice, którym w tym roku urodziło się dziecko, mogli upamiętnić to ważne w ich życiu wydarzenie poprzez zasadzenie drzewa. Wraz z maluszkami na łobeskim skwerku będą rosły buki zwyczajne . Każde drzewko opatrzone zostało tabliczką z imieniem i datą urodzenia dziecka. Na zakończenie,  rodzice i ich pociechy otrzymali pamiątkowy certyfikat i przytulankę. Gratulacje składał również Burmistrz Łobza.

Skłusowany żubr

W środę 25 września br. ok. godz. 15.00 Nadleśnictwo Łobez otrzymało od mieszkańca pobliskiej wsi Bonin informację o martwym żubrze leżącym w lesie na terenie leśnictwa Rogówko.

 

KOMUNIKAT

Nadleśnictwo Łobez informuje niniejszym, iż z dniem 07.10.2019 r. pracownik Nadleśnictwa Łobez któremu Prokuratura Rejonowa w Łobzie postawiła zarzuty popełnienia czynu z art. 181 §1 k.k. został usunięty ze Służby Leśnej oraz rozwiązano z nim umowę o pracę w trybie przewidzianym w art. 52 kodeksu pracy.

09.10.2019

 

KOMUNIKAT


Po otrzymaniu 1 października br. oficjalnej informacji od Prokuratury Rejonowej w Łobzie, potwierdzamy, że osobą, której postawiono zarzuty w związku z bezprawnym zabiciem żubra i pozyskaniem jego tuszy, jest jeden z leśniczych zatrudnionych w Nadleśnictwie Łobez. Według informacji prokuratury, podejrzany przyznał się do winy i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. 
     Niezależnie od wskazania przez prokuraturę, że podejrzany popełnił ten czyn w związku ze swoją działalnością myśliwego, to ciężko naruszył on w ten sposób również obowiązki pracownika Służby Leśnej i nadleśnictwa, utracił nienaganną opinię oraz sprzeniewierzył się misji Lasów Państwowych. Dodatkowo próbował on wykorzystać swoje stanowisko służbowe, by ukryć popełniony czyn i zatrzeć jego ślady poprzez niepowiadomienie przełożonych o tym, że okoliczni mieszkańcy zgłosili mu odnalezienie zastrzelonego żubra w lesie. 
   Dlatego, niezależnie od toczącego się postępowania i ewentualnego przyszłego prawomocnego wyroku, nadleśniczy Nadleśnictwa Łobez zawiesił podejrzanego w pełnieniu obowiązków służbowych i podjął działania zmierzające do wydalenia go ze Służby Leśnej oraz rozwiązania z nim stosunku pracy w trybie przewidzianym w art. 52 Kodeksu pracy.

 

01.10.2019

KOMUNIKAT

 

W środę 25 września br. ok. godz. 15.00 Nadleśnictwo Łobez otrzymało od mieszkańca pobliskiej wsi Bonin informację o martwym żubrze leżącym w lesie na terenie leśnictwa Rogówko.

Pracownicy nadleśnictwa natychmiast zgłosili to w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie, a następnie wraz z policjantami i świadkiem odnaleźli zwierzę. Niestety, oględziny na miejscu, a w kolejnym dniu sekcja potwierdziły, że żubr został zastrzelony z broni palnej. Sprawca wyciął z ciała zwierzęcia kawał mięsa. 

    Nadleśnictwo niezwłocznie powiadomiło o tym fakcie Stowarzyszenie Dzika Zagroda – Żubry Zachodniopomorskie, które opiekuje się okolicznym stadem, od którego najprawdopodobniej odłączyło się zwierzę, a także Państwową Straż Łowiecką, Straż Leśną i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie. Czynności w sprawie prowadzi i udziela wszelkich informacji KPP w Łobzie. 
   Jesteśmy zszokowani tym bezmyślnym aktem kłusownictwa. Zabicie żubra to nie tylko przestępstwo z art. 181 § 1 kodeksu karnego, ale przede wszystkim niepowetowana strata wyrządzona przyrodzie. Dzięki ogromnej pracy i wysiłkom hodowlanym leśników, przyrodników i wielu pasjonatów oraz nakładom finansowym Lasów Państwowych, mamy dziś w Polsce blisko 1900 tych wspaniałych zwierząt i ich populacja stale się powiększa – mimo że praktycznie wyginęły one w początku lat 20. Jest to jeden z nielicznych gatunków na świecie, których status na Czerwonej Liście IUCN poprawił się z zagrożonego (EN) na narażony (VU), ale wciąż o ich przyszłość trzeba bardzo dbać. Smuci nas utrata każdego żubra nawet z przyczyn naturalnych lub hodowlanych. Zabicia „króla polskich lasów” dla mięsa po prostu nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

    Nadleśnictwo Łobez potępia to barbarzyństwo i liczy na jak najszybsze ustalenie przez Policję sprawcy, który powinien ponieść wszelkie konsekwencje swojego czynu.

27.09.2019

 

 

 


Jedno dziecko - jedno drzewo - Zaproszenie


Listy intencyjne w ramach akcji jedno dziecko jedno drzewo

Kolejne listy intencyjne dotyczące współpracy przy akcji „Jedno dziecko, jedno dziecko” podpisał Andrzej Szelążek Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie z Burmistrzami Łobza i Węgorzyna z terenu Nadleśnictwa Łobez.

W ramach akcji „Jedno dziecko - jedno drzewo” mieszkańcy gmin, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do sierpnia 2019 r., będą mogli posadzić drzewko upamiętniające to ważne dla nich wydarzenie, jakim są narodziny dziecka. Drzewka, z imienną tabliczką zostaną posadzone na przełomie września i października tego roku w miejscach wskazanych przez gminy.

Korzystając ze spotkania Andrzej Szelążek Dyrektor Regionalny Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wręczył oraz przedstawił podczas spotkaniu swoją publikację pt.Dzieci Wojny Historie Prawdziwe ocalić od zapomnienia.

zapraszamy do wzięcia udziału w akcji


SprzątaMy podsumowanie akcji

Dnia 20 września 2019 roku  SP nr 3 im. Adama Mickiewicza i Nadleśnictwo Łobez zorganizowało kolejną akcję proekologiczną w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY. 

 

Żeby pokazać mieszkańcom Łobza, że nie tylko można, a nawet trzeba dbać o otoczenie klasa VIII d z wychowawcą p. Agnieszką Żuk udała się na ulicę Łoźnicką, aby posprzątać przyległy las. Czekał tam na nich przedstawiciel Nadleśnictwa i wieloletni współorganizator akcji ekologicznych p. Paweł Puziarski oraz towarzyszył mu podleśniczy Aron Wolsza. Po krótkiej pogadance zostały rozdane worki i rękawiczki, a uczniowie zabrali się do ciężkiej pracy. Śmieci było naprawdę dużo. Cała akcja przebiegła bez zakłóceń, a praca została solidnie wykonana.

 

 


Największy prawdziwek roku 2019

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach. Konkurs trwać będzie od 19 września do 31 października.

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach.  Konkurs trwać będzie od 19 września  do 31 października. Znalazcy  proszeni są o wizytę wraz z okazem w Nadleśnictwie Łobez (Bema 15, Łobez) celem zważenia oraz sporządzenia dokumentacji fotograficznej. W przypadku problemów z dotarciem do Nadleśnictwa prosimy o przesłanie wyraźnego zdjęcia dokumentującego wagę borowika na adres lobez@szczecin.lasy.gov.pl wraz z danymi kontaktowymi. Decydującym kryterium  oceny będzie waga „prawdziwka". Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Jednocześnie zachęcamy do udziału w grzybobraniach, które oprócz  niekwestionowanych emocji dostarczą także niezapomnianych spotkań z przyrodą łobeskich lasów.

 


Największy prawdziwek roku 2015

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach. Konkurs trwać będzie od 10 sierpnia do 31 października.

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach.  Konkurs trwać będzie od 10 sierpnia  do 31 października. Znalazcy  proszeni są o wizytę wraz z okazem w Nadleśnictwie Łobez (Bema 15, Łobez) celem zważenia oraz sporządzenia dokumentacji fotograficznej. W przypadku problemów z dotarciem do Nadleśnictwa prosimy o przesłanie wyraźnego zdjęcia dokumentującego wagę borowika na adres lobez@szczecin.lasy.gov.pl wraz z danymi kontaktowymi. Decydującym kryterium  oceny będzie waga „prawdziwka". Ranking będzie można śledzić na stronie http://www.lobez.szczecin.lasy.gov.pl/. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Jednocześnie zachęcamy do udziału w grzybobraniach, które oprócz  niekwestionowanych emocji dostarczą także niezapomnianych spotkań z przyrodą łobeskich lasów.

 


Obchody 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

80 lat temu doszło do zbrojnej napaści ZSRR na Polskę bez wypowiedzenia wojny. Na mocy tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku, ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską (co nastąpiło 1 września 1939 roku). Oficjalnym pretekstem agresji były niezgodne z prawdą informacje o rozpadzie państwa polskiego i ucieczce rządu, a także konieczności ochrony mienia i życia zamieszkujących wschodnią Polskę Ukraińców i Białorusinów oraz uwalnianiu ludu polskiego od wojny. W konsekwencji ZSRR uznał wszystkie układy zawarte uprzednio z Polską za nieobowiązujące, bo zawarte z nieistniejącym państwem. Z tego powodu odmawiano np. wziętym do niewoli polskim żołnierzom statusu jeńców wojennych.

 

Lokalne uroczystości odbyły się na Cmentarzu Komunalnym w Łobzie. Delegacja Nadleśnictwa Łobez wzieła udział w uroczystościach i złożyła kwiaty oddając cześć wszystkim ofiarom tych tragicznych wydarzeń.


Jedno dziecko - jedno drzewo

Pilotażową akcję sadzenia „Jedno dziecko - jedno drzewo” rozpoczęli leśnicy ze szczecineckiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie akcja została zapoczątkowana 14 maja br. sadzeniem w Cerkwicy (teren Nadleśnictwa Gryfice). Sadzenie odbyło się w ramach uczczenia jubileuszu 95-lecia istnienia PGL LP. Posadzonych zostało 95 dębów, w tym: jeden Dąb niepodległości – poświęcony przez Papieża Franciszka, jak również dęby posadzone przez rodziców nowonarodzonych dzieci.

 

Założenia ogólne akcji:

  • Upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii Polski i Lasów Państwowych, w tym jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe - znakiem pamięci będą drzewa, sadzone przez rodziców, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do końca sierpnia br.
  • Projekt będzie realizowany w nadleśnictwach wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w terminie: wrzesień/październik br.
  • Drzewka będą sadzone na terenach poza lasami należących np. do samorządów.

 

Do akcji przystapiły gminy: Łobez, Węgorzyno.

Formularze zgłoszeniowe oraz oświadczenie dot. zgody na przetwarzanie danych osobowych proszę przesyłać na adres Nadeśnictwa Łobez lub skany na lobez@szczecin.lasy.gov.pl