Wydawca treści Wydawca treści

Koronawirus:

jak bezpiecznie wybrać się do lasu w czasie epidemii?

Krzysztof Trębski, DGLP

 Nadzwyczajne środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-CoV-2, zwłaszcza zalecenie maksymalnej izolacji społecznej („zostań w domu"), sprawiły między innymi, że znacznie więcej Polaków odwiedza lasy. Leśnicy apelują, by nie tworzyć przy okazji wypraw do lasu skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Dla własnego i innych bezpieczeństwa wybierajcie większe kompleksy leśne, unikajcie najpopularniejszych turystycznie miejsc, odkrywajcie nowe miejsca, odwiedzajcie las raczej w dni powszechnie, rano albo wieczorem.

Ze względów bezpieczeństwa obecnie niedostępne są zamknięte obiekty Lasów Państwowych, takie jak ośrodki edukacyjne. Odwołaliśmy też wszelkie zajęcia, warsztaty, zielone szkoły czy wycieczki. Lasy w naszym zarządzie pozostają natomiast otwarte dla każdego. Nie dziwi nas, że w ostatnich dniach cieszą się zwiększonym zainteresowaniem.

Leśne spacery pozwalają odetchnąć po długim siedzeniu w domu, utrzymać kondycję i budować odporność, rozładować duży stres związany z koronawirusem i zmianami, jakie wniósł w nasze życie. Takie wyprawy musimy jednak planować z głową, podchodząc do nich inaczej niż kiedyś. „Jeśli chcecie zapewnić dzieciom porcję świeżego powietrza, pójdźcie do lasu. Spacerujcie, ale tam, gdzie nie ma ludzi!” – zaleca Główny Inspektorat Sanitarny. To samo radzą epidemiolodzy i inni lekarze.

Szukając odosobnienia na łonie natury nie powinniśmy, nawet mimowolnie, przyczyniać się do tworzenia „sztucznego tłumu”, który ułatwia szerzenie się epidemii. Tymczasem leśnicy obserwują skokowy wzrost liczby odwiedzających lasy, zwłaszcza w okolicach dużych miast, którzy często gromadzą się w wybranych miejscach i porach.

Dla przykładu, liczba osób na monitorowanych trzech szlakach (Alicji, Korzeni i Wiewiórki) w lesie w pobliżu Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo w Nadleśnictwie Gdańsk (sam ogród jest zamknięty) od końca lutego wzrosła zauważalnie. Dotyczy to zwłaszcza weekendów między godzinami 13.00 a 15.00. W niedzielę 15 marca br. najpopularniejszy z tych szlaków odwiedziło bez mała 300 osób, niemal dwa razy więcej niż zwykle w takim okresie. Podobnie jest w przypadku popularnej ścieżki Królewskie Źródła w podradomskiej Puszczy Kozienickiej (Nadleśnictwo Kozienice), którą w piątek 13 marca odwiedziło aż blisko 1100 osób, m.in. wypełniając szczelnie autami leśny parking.

Prosimy gorąco: przede wszystkim siedźcie w domach, a jeśli już wybieracie się na spacer do lasu, zaplanujcie go tak, by nie potęgować zagrożenia dla siebie i innych. Lasów mamy mnóstwo, wszędzie w nich spacer jest tak samo zdrowy i przyjemny. Dlatego nie wybierajcie najpopularniejszych, „gorących turystycznie” atrakcji, lecz odkrywajcie w okolicy nowe leśne zakątki, mniej uczęszczane, gdzie łatwiej zachować maksymalne możliwe odosobnienie.

Mamy w Polsce dość lasów (9,3 mln ha, w tym 7,2 mln ha w samych Lasach Państwowych), by każdy mógł znaleźć takie miejsce dla siebie. Lepszą porą na wyprawę będą też godziny poranne albo przed zachodem słońca i dni powszednie niż weekendy, bo wtedy ludzi w lesie jest mniej. Nastawcie się raczej na krótkie spacery niż dłuższe wycieczki krajoznawcze, unikajcie też ryzykownych zachowań, które mogłyby skutkować koniecznością wzywania służb ratunkowych – te mają obecnie ważniejsze zadania i są bardzo obciążone z powodu walki z SARS-CoV-2.

Najaktualniejsze informacje o dostępności infrastruktury w poszczególnych nadleśnictwach można znaleźć na ich stronach internetowych lub profilach społecznościowych.

Jak mądrze zaplanować odwiedziny w lesie w czasach epidemii dowiecie się z poradnika przygotowanego przez Lasy Państwowe


"DEFENDER-Europe 20" w Nadleśnictwie Łobez

Ćwiczenia "DEFENDER-Europe 20" mają być największymi od ponad 30 lat ćwiczeniami wojskowym w Europie z udziałem sił zbrojnych USA oraz innych państw członkowskich NATO.

Udział w nich weźmie blisko 37 tysięcy żołnierzy, z czego aż 20 tysięcy Amerykanów zostanie przetransportowanych z USA do Europy wraz z 20 tysiącami jednostek sprzętu wojskowego. Przygotowania do tej operacji już się rozpoczęły, a planowane, główne przemieszczenie wojsk jest zaplanowane na luty 2020 roku, tak aby dotarły na główną część ćwiczeń planowaną na okres kwiecień-maj 2020 roku.

W związku z ww. ćwiczeniami, w okresie kwiecień – czerwiec 2020 roku część wojsk będzie stacjonować lub przemieszczać się przez tereny administrowane przez Nadleśnictwo Łobez – teren Leśnictwa Ińsko i Leśnictwa Ginawa, co skutkować będzie ograniczonym wstępem do lasu i innymi utrudnieniami.

O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Więcej na:

http://cswldrawsko.wp.mil.pl/pl/index.html

https://www.eur.army.mil/DefenderEurope/

Materiały do pobrania


Zmiany spowodowane epidemią koronawirusa.

Szanowni Państwo,

nawiązując do wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Nadleśnictwo Łobez informuje, że w biurze Nadleśnictwa (Bema 15, Łobez) wprowadzony został tryb pracy zdalnej.

W   trosce   o   Państwa   zdrowie   i   naszych   pracowników   prosimy,   w  miarę  możliwości, o załatwianie spraw przy pomocy poczty elektronicznej lub telefonicznie (sekretariat 091 397 40 64 ,091 397 40 63). Sprawy pilne - wymagające obecności w biurze będą załatwiane tylko po uprzednim, telefonicznym ustaleniu terminu wizyty.

Powyższe obowiązuje od 16.03.2020r. do odwołania.

Dziękujemy za zrozumienie.


Sprzedaż choinek 2019

Nadleśnictwo Łobez informuje, że dniach 16-23.12.2019 prowadzona będzie sprzedaż choinek.

Punkt sprzedaży będzie znajdował się przy biurowcu Nadleśnictwa Łobez (Bema 15, Łobez).

Obowiązujące ceny przedstawiamy poniżej:


Pożegnanie emerytów

11.12.2019 odbyło się pożegnanie dwóch bardzo zasłużonych pracowników Nadleśnictwa Łobez.

Pan Zbigniew Jurczyk zatrudniony w Nadleśnictwie Łobez od 10.11.1975r pracował na stanowisku kierowca magazynier.

Pan Andrzej Czesnowski zatrudniony w Nadleśnictwie Mirosławiec od 01.09.1967 do 26.06.1969r. Następnie pracował w Nadleśnictwie Świdwin do 31.01.1981. Od 01.02.1981r zatrudniony w Nadleśnictwie Łobez na stanowisku specjalisty służby leśnej. 

Obaj Panowie cieszyli się nienaganną opinią w pracy i solidnie wywiązywali się ze swoich obowiązków. Zawsze koleżeńscy i towarzyscy wpływali na dobrą atmosferę w pracy. Dlatego trudno Nam z Wami się rozstać i nie robimy tego, po prostu trochę rzadziej będziemy się widywać.

 

Dziękujemy za wszystkie lata pracy z Wami!

Za Waszą pracowitość, wytrwałość, cierpliwość,

wkład w funkcjonowanie naszej firmy i zaangażowanie.

Każdego dnia będziemy miło Was wspominać.

 

pracownicy Nadleśnictwa Łobez

 


Projekt ekologiczny PTASIA STOŁÓWKA

Stowarzyszenie Miłośników Kolei Wąskotorowych SEMAFOR w Ińsku realizuje projekt ekologiczny PTASIA STOŁÓWKA. Celem naszego projektu jest m.in. zaszczepienie właściwych postaw ekologicznych dzieci i dorosłych do życia w zgodzie z otaczającą nas przyrodą i dokonanie nasadzeń drzew i krzewów przyjaznym ptakom.

 

 

16 września 2019 r. leśniczy Leśnictwa Ińsko pan Krzysztof Gawlik przeprowadził szkolenie dla
37 dorosłych uczestników projektu. Podczas swojej prezentacji omówił zasady dokarmiania ptactwa
w okresie zimowym, dobór gatunków drzew i krzewów owocodajnych, form ich nasadzenia
i prowadzenia. Nadzorował również przygotowanie gleby do nasadzeń.

Natomiast w piątek 4 października 2019 r. grupa 50 osób, w tym 43 uczniów Zespołu Szkół w Ińsku udała się na spacer ścieżką edukacyjno-dydaktyczną na obszarze Ińskiego Parku Krajobrazowego. Naszym przewodnikiem był również leśniczy pan Krzysztof Gawlik, który wykorzystując tablice edukacyjne, w ciekawy sposób opowiedział nam o ekologii i funkcjonowaniu lasu, florze i faunie, zrównoważonej gospodarce leśnej i formach ochrony przyrody: Iński Park Krajobrazowy oraz rezerwaty - Wyspa Sołtyski i Kamienna Buczyna.

Podsumowaniem spotkania był konkurs przeprowadzony przez Pana Krzysztofa z poznanych wiadomości zakończony wręczeniem nagród i wspólnym ogniskiem.

Materiały promocyjne ufundowało Nadleśnictwo Łobez a nagrody i poczęstunek przy ognisku -  Stowarzyszenie SEMAFOR.

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.


Konkurs "Największy prawdziwek" rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na największego "prawdziwka" został rostrzygnięty. Podczas tegorocznej edycji Nadleśnictwo przyjeło rekordową liczbę zgłoszeń. Aż 29 osób zgłosiło swoje okazałe trofea. Najmniejszy zgłoszony prawdziwek ważył 300 gram, najcięższy zwycięzca 1332 gram. Nadleśnictwo Łobez dziekuję Wszystkim za udział w konkursie i wkrótce skontaktuje się z uczestnikami w celu wręczenia pamiątkowych nagród. Poniżej publikujemy zdjecia 3 najcięższych "prawdziwków"

Jedno dziecko - jedno drzewo w Węgorzynie

25.10.2019 w Węgorzynie odbyła się akcja sadzenia drzewek w ramach akcji "jedno dziecko jedno drzewo".

 

 Rodzice, którym w tym roku urodziło się dziecko, mogli upamiętnić to ważne w ich życiu wydarzenie poprzez zasadzenie drzewa. Wraz z maluszkami na  przedszkolnym podwórko rodzice posadzili 3 sztuki magnoli. Każde drzewko opatrzone zostało tabliczką z imieniem i datą urodzenia dziecka. Na zakończenie,  rodzice i ich pociechy otrzymali pamiątkowy certyfikat i przytulankę. Gratulacje składała również Pani Burmistrz Węgorzyna.

Jedno dziecko - jedno drzewo w gminie Łobez

12.10.2019 w Łobzie odbyła się akcja sadzenia drzewek w ramach akcji "jedno dziecko jedno drzewo".

 Rodzice, którym w tym roku urodziło się dziecko, mogli upamiętnić to ważne w ich życiu wydarzenie poprzez zasadzenie drzewa. Wraz z maluszkami na łobeskim skwerku będą rosły buki zwyczajne . Każde drzewko opatrzone zostało tabliczką z imieniem i datą urodzenia dziecka. Na zakończenie,  rodzice i ich pociechy otrzymali pamiątkowy certyfikat i przytulankę. Gratulacje składał również Burmistrz Łobza.

Skłusowany żubr

W środę 25 września br. ok. godz. 15.00 Nadleśnictwo Łobez otrzymało od mieszkańca pobliskiej wsi Bonin informację o martwym żubrze leżącym w lesie na terenie leśnictwa Rogówko.

 

KOMUNIKAT

Nadleśnictwo Łobez informuje niniejszym, iż z dniem 07.10.2019 r. pracownik Nadleśnictwa Łobez któremu Prokuratura Rejonowa w Łobzie postawiła zarzuty popełnienia czynu z art. 181 §1 k.k. został usunięty ze Służby Leśnej oraz rozwiązano z nim umowę o pracę w trybie przewidzianym w art. 52 kodeksu pracy.

09.10.2019

 

KOMUNIKAT


Po otrzymaniu 1 października br. oficjalnej informacji od Prokuratury Rejonowej w Łobzie, potwierdzamy, że osobą, której postawiono zarzuty w związku z bezprawnym zabiciem żubra i pozyskaniem jego tuszy, jest jeden z leśniczych zatrudnionych w Nadleśnictwie Łobez. Według informacji prokuratury, podejrzany przyznał się do winy i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. 
     Niezależnie od wskazania przez prokuraturę, że podejrzany popełnił ten czyn w związku ze swoją działalnością myśliwego, to ciężko naruszył on w ten sposób również obowiązki pracownika Służby Leśnej i nadleśnictwa, utracił nienaganną opinię oraz sprzeniewierzył się misji Lasów Państwowych. Dodatkowo próbował on wykorzystać swoje stanowisko służbowe, by ukryć popełniony czyn i zatrzeć jego ślady poprzez niepowiadomienie przełożonych o tym, że okoliczni mieszkańcy zgłosili mu odnalezienie zastrzelonego żubra w lesie. 
   Dlatego, niezależnie od toczącego się postępowania i ewentualnego przyszłego prawomocnego wyroku, nadleśniczy Nadleśnictwa Łobez zawiesił podejrzanego w pełnieniu obowiązków służbowych i podjął działania zmierzające do wydalenia go ze Służby Leśnej oraz rozwiązania z nim stosunku pracy w trybie przewidzianym w art. 52 Kodeksu pracy.

 

01.10.2019

KOMUNIKAT

 

W środę 25 września br. ok. godz. 15.00 Nadleśnictwo Łobez otrzymało od mieszkańca pobliskiej wsi Bonin informację o martwym żubrze leżącym w lesie na terenie leśnictwa Rogówko.

Pracownicy nadleśnictwa natychmiast zgłosili to w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie, a następnie wraz z policjantami i świadkiem odnaleźli zwierzę. Niestety, oględziny na miejscu, a w kolejnym dniu sekcja potwierdziły, że żubr został zastrzelony z broni palnej. Sprawca wyciął z ciała zwierzęcia kawał mięsa. 

    Nadleśnictwo niezwłocznie powiadomiło o tym fakcie Stowarzyszenie Dzika Zagroda – Żubry Zachodniopomorskie, które opiekuje się okolicznym stadem, od którego najprawdopodobniej odłączyło się zwierzę, a także Państwową Straż Łowiecką, Straż Leśną i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie. Czynności w sprawie prowadzi i udziela wszelkich informacji KPP w Łobzie. 
   Jesteśmy zszokowani tym bezmyślnym aktem kłusownictwa. Zabicie żubra to nie tylko przestępstwo z art. 181 § 1 kodeksu karnego, ale przede wszystkim niepowetowana strata wyrządzona przyrodzie. Dzięki ogromnej pracy i wysiłkom hodowlanym leśników, przyrodników i wielu pasjonatów oraz nakładom finansowym Lasów Państwowych, mamy dziś w Polsce blisko 1900 tych wspaniałych zwierząt i ich populacja stale się powiększa – mimo że praktycznie wyginęły one w początku lat 20. Jest to jeden z nielicznych gatunków na świecie, których status na Czerwonej Liście IUCN poprawił się z zagrożonego (EN) na narażony (VU), ale wciąż o ich przyszłość trzeba bardzo dbać. Smuci nas utrata każdego żubra nawet z przyczyn naturalnych lub hodowlanych. Zabicia „króla polskich lasów” dla mięsa po prostu nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

    Nadleśnictwo Łobez potępia to barbarzyństwo i liczy na jak najszybsze ustalenie przez Policję sprawcy, który powinien ponieść wszelkie konsekwencje swojego czynu.

27.09.2019

 

 

 


Jedno dziecko - jedno drzewo - Zaproszenie


Listy intencyjne w ramach akcji jedno dziecko jedno drzewo

Kolejne listy intencyjne dotyczące współpracy przy akcji „Jedno dziecko, jedno dziecko” podpisał Andrzej Szelążek Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie z Burmistrzami Łobza i Węgorzyna z terenu Nadleśnictwa Łobez.

W ramach akcji „Jedno dziecko - jedno drzewo” mieszkańcy gmin, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do sierpnia 2019 r., będą mogli posadzić drzewko upamiętniające to ważne dla nich wydarzenie, jakim są narodziny dziecka. Drzewka, z imienną tabliczką zostaną posadzone na przełomie września i października tego roku w miejscach wskazanych przez gminy.

Korzystając ze spotkania Andrzej Szelążek Dyrektor Regionalny Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wręczył oraz przedstawił podczas spotkaniu swoją publikację pt.Dzieci Wojny Historie Prawdziwe ocalić od zapomnienia.

zapraszamy do wzięcia udziału w akcji


SprzątaMy podsumowanie akcji

Dnia 20 września 2019 roku  SP nr 3 im. Adama Mickiewicza i Nadleśnictwo Łobez zorganizowało kolejną akcję proekologiczną w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY. 

 

Żeby pokazać mieszkańcom Łobza, że nie tylko można, a nawet trzeba dbać o otoczenie klasa VIII d z wychowawcą p. Agnieszką Żuk udała się na ulicę Łoźnicką, aby posprzątać przyległy las. Czekał tam na nich przedstawiciel Nadleśnictwa i wieloletni współorganizator akcji ekologicznych p. Paweł Puziarski oraz towarzyszył mu podleśniczy Aron Wolsza. Po krótkiej pogadance zostały rozdane worki i rękawiczki, a uczniowie zabrali się do ciężkiej pracy. Śmieci było naprawdę dużo. Cała akcja przebiegła bez zakłóceń, a praca została solidnie wykonana.

 

 


Największy prawdziwek roku 2019

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach. Konkurs trwać będzie od 19 września do 31 października.

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach.  Konkurs trwać będzie od 19 września  do 31 października. Znalazcy  proszeni są o wizytę wraz z okazem w Nadleśnictwie Łobez (Bema 15, Łobez) celem zważenia oraz sporządzenia dokumentacji fotograficznej. W przypadku problemów z dotarciem do Nadleśnictwa prosimy o przesłanie wyraźnego zdjęcia dokumentującego wagę borowika na adres lobez@szczecin.lasy.gov.pl wraz z danymi kontaktowymi. Decydującym kryterium  oceny będzie waga „prawdziwka". Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Jednocześnie zachęcamy do udziału w grzybobraniach, które oprócz  niekwestionowanych emocji dostarczą także niezapomnianych spotkań z przyrodą łobeskich lasów.

 


Największy prawdziwek roku 2015

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach. Konkurs trwać będzie od 10 sierpnia do 31 października.

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach.  Konkurs trwać będzie od 10 sierpnia  do 31 października. Znalazcy  proszeni są o wizytę wraz z okazem w Nadleśnictwie Łobez (Bema 15, Łobez) celem zważenia oraz sporządzenia dokumentacji fotograficznej. W przypadku problemów z dotarciem do Nadleśnictwa prosimy o przesłanie wyraźnego zdjęcia dokumentującego wagę borowika na adres lobez@szczecin.lasy.gov.pl wraz z danymi kontaktowymi. Decydującym kryterium  oceny będzie waga „prawdziwka". Ranking będzie można śledzić na stronie http://www.lobez.szczecin.lasy.gov.pl/. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Jednocześnie zachęcamy do udziału w grzybobraniach, które oprócz  niekwestionowanych emocji dostarczą także niezapomnianych spotkań z przyrodą łobeskich lasów.

 


Obchody 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

80 lat temu doszło do zbrojnej napaści ZSRR na Polskę bez wypowiedzenia wojny. Na mocy tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku, ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską (co nastąpiło 1 września 1939 roku). Oficjalnym pretekstem agresji były niezgodne z prawdą informacje o rozpadzie państwa polskiego i ucieczce rządu, a także konieczności ochrony mienia i życia zamieszkujących wschodnią Polskę Ukraińców i Białorusinów oraz uwalnianiu ludu polskiego od wojny. W konsekwencji ZSRR uznał wszystkie układy zawarte uprzednio z Polską za nieobowiązujące, bo zawarte z nieistniejącym państwem. Z tego powodu odmawiano np. wziętym do niewoli polskim żołnierzom statusu jeńców wojennych.

 

Lokalne uroczystości odbyły się na Cmentarzu Komunalnym w Łobzie. Delegacja Nadleśnictwa Łobez wzieła udział w uroczystościach i złożyła kwiaty oddając cześć wszystkim ofiarom tych tragicznych wydarzeń.


Jedno dziecko - jedno drzewo

Pilotażową akcję sadzenia „Jedno dziecko - jedno drzewo” rozpoczęli leśnicy ze szczecineckiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie akcja została zapoczątkowana 14 maja br. sadzeniem w Cerkwicy (teren Nadleśnictwa Gryfice). Sadzenie odbyło się w ramach uczczenia jubileuszu 95-lecia istnienia PGL LP. Posadzonych zostało 95 dębów, w tym: jeden Dąb niepodległości – poświęcony przez Papieża Franciszka, jak również dęby posadzone przez rodziców nowonarodzonych dzieci.

 

Założenia ogólne akcji:

  • Upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii Polski i Lasów Państwowych, w tym jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe - znakiem pamięci będą drzewa, sadzone przez rodziców, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do końca sierpnia br.
  • Projekt będzie realizowany w nadleśnictwach wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w terminie: wrzesień/październik br.
  • Drzewka będą sadzone na terenach poza lasami należących np. do samorządów.

 

Do akcji przystapiły gminy: Łobez, Węgorzyno.

Formularze zgłoszeniowe oraz oświadczenie dot. zgody na przetwarzanie danych osobowych proszę przesyłać na adres Nadeśnictwa Łobez lub skany na lobez@szczecin.lasy.gov.pl


SprzątaMy Las z Prezydentem

Nadleśnictwo Łobez zaprasza do udziału w szlachetnej akcji sprzątania lasu. 

 

W najbliższy piątek, 20 września, odbędzie się zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę akcja „SprzątaMY Las”. W każdym z 430 nadleśnictw na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Zapraszamy na stronę www.lasy.gov.pl, gdzie dzięki specjalnej zakładce #sprzątaMY i przygotowanej w niej aplikacji mapowej każdy łatwo odnajdzie najbliższe mu biuro nadleśnictwa, w którym otrzyma szczegółowe informacje o akcji w swojej okolicy.

   Tego samego dnia w pobliżu Broku (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka) akcję oficjalnie zainauguruje Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej. Pamiętajmy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe wiralowej akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.

 

Planowana akcja Nadleśnictwa Łobez odbedzie się w miejscowości Łobez o godzinie 11:00, zbiórka przy ulicy Łoźnickiej.

Więcej o akcji pod nr. tel 915790945, 882087283.

W załączeniu mapka z lokalizacją wydarzenia.  

 

Materiały do pobrania


Dożynki powiatowe w Radowie Małym

7 września wspólnie z Nadleśnictwem Resko mielismy zaszczyt uczestniczyć w powiatowych dożynkach zorganizowanych w Radowie Małym.

Podczas kilku godzin pobytu Nasze stoisko odwiedziły tłumy gości. Zorganizowaliśmy wiele konkursów dla najmlodszych uczestników oraz sporo łamigłówek dla osób nieco starszych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Otrzymaliśmy także wiele słów wsparcia dotyczących dzialalności Lasów Państwowych.

Nasze stoisko cieszylo sie ogromnym zainteresowaniem.

Do zobaczenia za rok!!!


Wizyta w domu dziecka

W dniu 06.12.2013 r. pracownicy Nadleśnictwa Łobez odwiedzili wychowanków domu dziecka w Łobzie.

W dniu 06.12.2013 r. pracownicy Nadleśnictwa Łobez odwiedzili wychowanków domu dziecka w Łobzie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. A ze względu na fakt, że były to mikołajki z lasu do dzieci przybył także Święty Mikołaj.